Sosyal Sorumluluk

Kendi Elektriğini Kendi Üreten Okul !

Yenilenebilir enerji kaynaklarının oldukça önemli bir konuma geldiği günümüzde Seferoğlu Grup tarafından yenilenebilir enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Bu proje ile; Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ‘Lisanssız Çatı Güneş Elektrik Üretim Tesisine sahip oldu.

          resim1.jpg                                               resm4.jpg 

 

Gençlerin geleceğine ışık tutan proje ! 

Öğrencileri temiz ve çevre dostu güneş enerjisi üretimi hakkında bilgilendirmek, eğitimlerini desteklemek, okullarında bir uygulama alanına sahip olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje ile Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bundan böyle kendi elektriğini kendisi üretirken öğrenciler okullarında sahip oldukları GES tesisi ile yenilenebilir enerji teknolojisinin gelişimini yakından takip edebilecek ve teorik ve pratik olarak eğitimler alabilecek.

Güneş Enerjisi ile Doğa’ya Tam Destek !

Çevreyi kirletmemesi,  zararlı atık oluşturmaması,  kurulum ve kullanım kolaylığı olan bir yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisi, eğitim tesislerinde enerji verimliliği önlemleri konusunda da büyük rol oynuyor. 

Seferoğlu Grup tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında; Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi çatısının üzerine gücü 240 Wp olan 48 adet panel yerleştiriliyor. İnvertör gücü 15000 VA olan ve kurulu gücü 11,52 kWp olan Çatı Üzeri GES ile Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yılda yaklaşık 20.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirilecek

 

 

 

seferoglu-1.jpg"""Erciyes Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü Enerjist Takımı olarak ülkemizin teknoloji alanında gelişmesine katkı sağlamak ve enerjiyi en verimli şekilde kullanmak adına VoltaCAR isimli elektrikli araç üretimini danışmanımız Öğr. Gör. Mehmet Fatih Kaya ve akademik danışmanımız Doç. Dr. Nesrin Kayataş Demir önderliğinde gerçekleştirildi. Aynı zamanda Kayseri’de enerji alanındaki lider markalardan olan, Seferoğlu Elektrik bu zorlu yolculukta maddi ve manevi her türlü desteği göstererek aracımızın gelişiminde büyük bir katkı sağlamıştır.

 

Bu alandaki gelişimimizi ve bulunduğumuz konumu tasdikleyebilmek adına üç yıldır katıldığımız TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışı’nda 2016 yılında 56 araç arasından 6. olarak hedeflerimize bir adım daha yaklaştık. Aynı zamanda takımımız, yarış zamanı alanda göstermiş olduğu örnek davranışlar, dinamik takım ruhu ve kurulduğundan itibaren çok kısa sürede gelişim gösterebilme özellikleri sayesinde TÜBİTAK tarafından Kurul Özel Ödülü’ne layık görüldü.

2017 yılında 33 kişiden oluşan takımımız enerji verimliliği adına 150 km mesafeyi sadece 1 tl harcayarak çalışan aracımızda inovasyona giderek yerlilik oranını da artırdı. Aracın bu sene daha hafif olmasına özen gösterilerek yarış esnasında bataryanın daha az tüketilmesi ve aracın rahat bir şekilde yol alması amaçlandı. VoltaCAR üzerindeki yenilikler ve takımımızın tempolu çalışmaları sayesinde 2017 yılında gerçekleşecek TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışı’nda 1.liği hedeflemektedir.

Türkiye’de enerji sahasının gelişimine ve bizlere sağladıkları büyük katkılarından dolayı Seferoğlu Elektrik'e teşekkür ederiz."""

 

 

 seferoglu-2.jpg seferoglu-3.jpg